Úvodní strana >> Ing. Igor Samotný

Ing. Igor Samotný

Má vysokoškolské vzdělání, postgraduál v oblasti pedagogiky, 20 let pedagogické praxe, je zakladatelem Meditačního centra Lažánky. Byl zasvěcen na mistrovskou úroveň v Indii a Japonsku - Reiki, tantra a prožitková přírodní léčba. Má dlouhodobý kontakt s indickou tantrickou komunitou, která udrže živý zdroj tantrické tradice. Žák Bhagawana Sri Rajneeshe. Je to jeden z nejzkušenějších lektorů tantry  a skupinových programů na bází meditace a zážitku. Má mezinárodní lektorské zkušenosti. Vedl semináře v Indii, Bangladéži , Japonsku, Mexiku, Turecku, Rusku, Anglii, Rumunsku a na dalších místech.


 


 Další specifická vzdělání:
artterapeutické studium v Middle Townu (Connecticut, USA), Oshovy meditační terapie v Multiversitě v Puně (Indii), Ko-Samuiská škola Thajských energetizačních masáží, trénován v tantrických terapiích, programech a zasvěceních indickým tantrickým mistrem.


 


Specifické aktivity:
* zakladatel artterapeutického hnutí na bázi divadla, tance a dramatické výchovy
* hlavní organizátor mezinárodního festivalu ?Český festival" v 7 státech indického kontinentu v roce 1993 na základě mezivládní dohody, festival byl zaměřen na výměnu v oblasti kultury, meditace a přírodní léčby
* hlavní organizátor ?Indického festivalu" v Brně, Praze, Znojmě a dalších městech zaměřeného na výměnu v oblasti filozofie, kultury, meditace a přírodní léčby, r. 1993
* hlavní aktér mnohonárodních happeningů na pomezí kultury, meditace a přírodní léčby - Anglie 1991, Japonsko 1992, Mexiko 1993, Indie 1993, Bangladéš 1993, Turecko 1994, Dánsko 1995, Indie 1995, Thajsko 1997, Indie 1997, Maroko 1998
* jeden z aktérů české expedice pro kontakt s duchovními centry v Indii, 1995
* organizátor festivalů Život, láska a smích a Cesta k plnému vědomí, Brno 1996, 98
* programový vedoucí Meditačního centra Lažánky a jeho mezinárodních aktivit.


 


* zakladatel hnutí Reiki - živá cesta, které oslovilo několik tisíc účastníků, zakladatel  celoročních škol Transformační škola Reiki, Mystická škola Reiki, Pulsovní dýchání.


* autor knížek Reiki-živá cesta, Reiki - živá transformace, Reiki - mystická cesta.


* od roku 1991 vede programy zaměřené na intimitu, citové bohatství, uměleckou mysl a tantru.


* rozvinul meditační terapii s programem zaměřeným na nejvyznačnější okamžiky lidského života a pod názvem Archetypy a Mysteria lásky, života a smrti je úspěšně organizoval a vedl v průběhu let 1997 až 2007.


* společně s MuDr. Monikou Síčovou a za spolupráce indických tantrických mistrů transformoval tradiční tantrickou jógu Mohendžodaro do moderního tantrického tréninku s tradičními prvky a moderními skupinovými prožitkovými nástroji. Vznikl tak ucelený několikaletý rozvojový systém, je lektorem tantra-jógy pro ženy.


* autorem novely Devět tantrických pozic - mystický příběh Mohendžodáro, která zachycuje autobiograficky tantrické zkušenosti a mistrovský tantrický trénink.


 


 


- je přírodně léčebný terapeut, pomáhá k harmonii pomocí ajurvédy, informační přírodní medicíny, reflexoterapie a tréninku vědomí.
-  Vede kursy právě dvacet let, můžete se na něj obrátit s individuální terapií a dotazy
-  Individuální terapie pro páry, pro ženy a pro muže v oblasti tantry


 


 


- lektor tantrajógy pro ženy, NO MIND TECHNIKY, TRANS, ŠAMANSKÝ TANEC, PULSOVNÍ DÝCHÁNÍ, BORN AGAIN, TANTRA BALANCING


- EAV ošetření, dlouholetý žák MUDr. Jonáše a jeho systému detoxikace organismu