NADAČNÍ FOND KRTEK

NADAČNÍ FOND KRTEK

"....Věřím, že fantasie je silnější než smrt.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost.
Že naděje vždy vítězí nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A věřím, že láska je silnější než smrt...." ..R. Fulgum...

 

 

Ženy ze školy tantry Mohendžodáro vybraly pro nemocné děti hračky i peníze
Netrvalo čtvrt roku a ve Škole umění tantrické jógy pro ženy Mohendžodáro se sešlo na sto dárků pro Nadační fond Krtek.  Děti je dostanou v právě začínajícím týdnu....

Hračka pomůže odehnat z čela mráčka. K dnešnímu dni se v jejím rámci vybralo dobře na sto dárků a taky skoro 4000 korun.........Zhruba před čtvrt rokem vyhlásila Škola tantrické jógy pro ženy Mohendžodáro dobročinnou akci Hračka pomůže odehnat z čela mráčka. K dnešnímu dni se v jejím rámci vybralo dobře na sto dárků a taky skoro 4000 korun. ?Za všechny dárky jsme moc rádi. Naše žačky a lektorky se toho zhostily poctivě, dárky i zabalily a opatřily přáníčky.

  Moc chci poděkovat našim akreditovaným lektorkám a jejich skupinkám žen: Martince Výborné z Chomutova, Veronice Blábolilové z Jindřichova Hradce, Zitě Žurkové z Hranic,? vyjmenovává Monika Sičová, zakladatelka Školy tantrické jógy. Podle ní bohužel není možné poděkovat všem, některé ženy totiž pomohly anonymně. ?Dále dík ještě patří ženám z Celoročních škol Mohendžodáro a to IIA, IIIA a IV. ročníku v Meditačním centru Lažánky,? dodává Monika.

Hlavní myšlenkou akci Hračka pomůže odehnat z čela mráčka bylo potěšit onkologicky nemocné děti, když už není možné jejich nemoc zmírnit. Ve Fakultní nemocnici v Brně se stará personál na oddělení o děti všech věkových kategoriích a tomu odpovídají i dárky: náušnice, trička pro mladé slečny, plyšáčci pro děti, mp3 přehrávače pro mladé pány. Na jednu stranu je z takových dárků trochu smutno. Na straně druhé ale svůj účel splní: ?Pro děti je to aspoň malé odpoutání od jejich starostí. V pondělí jim začneme dárky rozdělovat a během týdne před Vánoci jim je i rozdáme,? říká manažerka Nadačního fondu Stanislava Martínková.

 

  V příštím roce určitě zase ženy ze Školy tantrické jógy pro ženy Nadační fond Krtek podpoří. Zvažujeme   různé varianty: charitativní prodej věcí v našem obchůdku v Meditačním centru Lažánky, kde cvičíme. Varianta je opět vybírání peněz a dárků, nebo se budeme s větší sbírkou soustředit ke Dni dětí a uspořádáme jim třeba i akci,? přemítá nahlas Monika Sičová. Vše bude záležet na domluvě s lidmi z Nadačního fondu, s kterými se povedlo navázat přátelskou spolupráci.        

Nadační fond dětské onkologie KRTEK podporuje od roku 1999 práci lékařů a zdravotníků Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno a je její neoddělitelnou součástí.

Naší hlavní prioritou je zkvalitnění a zpříjemnění pobytu dětí v nemocnici, péče v průběhu trvání celé léčby a pomoc při vyrovnávání se s jejími následky. Zajišťujeme dovybavení pracovišť Kliniky dětské onkologie, přispíváme na výzkum, vzdělávání lékařů a zdravotnického personálu.

Průběžně, podle aktuálních potřeb, vytváříme projekty zaměřené na cílenou pomoc jednotlivým hospitalizovaným dětem, i dětem, které již aktivní léčbu ukončily a vyrovnávají se s jejími následky.

Subscribe to NADAČNÍ FOND KRTEK